Wilkołaki w Night City zajmują bardzo specyficzną „niszę ekologiczną”. Niemal wszyscy Uratha żyją w Downtown, wśród gangów, niebezpieczeństw i biedy. Wykształciło to niezwykły rodzaj symbiozy pomiędzy wilkołakami, terytorium i żyjącymi tam ludźmi i dało początek wszystkim najważniejszym gangom w Downtown.

Gdy Uratha wrócili do miasta przeszło dekadę temu, tuż po zakończeniu pierwszej wielkiej wojny korporacyjnej, musieli znaleźć dla siebie miejsce. Bogate dzielnice, pełne służb porządkowych, kamer i inwigilacji odstraszyły niemalże wszystkich i Uratha szybko wylądowali na ulicy, gdzie watahy zaczęły ogłaszać swoje terytoria łowieckie. Do watah szybko dołączyli ludzie Wilczej Krwi oraz wszyscy Ci, którzy po prostu potrzebowali jakiegoś sensu i jakiegoś celu. Wkrótce watahy liczyły po kilkanaście a w niektórych wypadkach wręcz kilkadziesiąt osób, z których tylko kilka wiedziało co się tak naprawdę dzieje. Pozostali myśleli, że są członkami ulicznych gangów. Sami Uratha nie robili nic żeby rozwiać to wrażenie i wkrótce granice pomiędzy watahą i gangiem zatarły się. Fakt pozostaje jednak faktem, że wszyscy członkowie gangów są w większym lub mniejszym stopniu członkami watahy, zaś Uratha oprócz Siskur-Dah muszą do pewnego stopnia troszczyć się też o sprawy gangu.

Gangi w Downtown:

Białe Smoki – powszechnie niecierpiany gang, żeby nie powiedzieć znienawidzony gang, łamiące wszystkie zasady zarówno współpracy jak i wojen między gangami. Handlujący głównie syntetycznymi (bardzo często zanieczyszczonymi) narkotykami i w dodatku fanatycznie rasistowskie, Białe Smoki czerpią najgorsze wzorce od Ku-Klux-Klanu i neonazistów [Białe Smoki to prawdopodobnie jedyny gang, który nie jest powiązany z żadną watahą, a w każdym razie żadna wataha się do niego nie przyznaje].

Chłopaki Voodo – prawdopodobnie wywodzący swoje korzenie kulturowe z Haiti gang handlujący głównie miękkimi narkotykami naturalnego pochodzenia i przyjmujący zarówno stylistykę jak i religię voodoo. [Wataha składa się głównie z Kościanych Cieni ].

Czerwone Noże – agresywny, anarchistyczny lecz militarystyczna zarazem gang, który wdaje się w krwawe starcia ze wszystkimi i o wszystko.Podobno Czerwone Noże po prostu lubią przemoc jako rozwiązanie wszystkich konfliktów. Gang utrzymuje się z haraczy, wymuszeń oraz niezbyt subtelnych zabójstw na zlecenie [Wataha prowadzona przez parę Rahu, ona z Władających Żelazem, on zaś z Krawych Szponów].

Piraci z Szaolin – niespodziewana fuzja pomiędzy japońskimi i amerykańskimi przemytnikami, opierająca się o małżeństwo dzieci przywódców obu stron. Piraci handlują wszystkim co można z zyskiem przemycić, choć najczęściej jest to elektronika i podobne towary [ Wataha składa się w równych proporcjach z Władców Burz i Władających Żelazem].

Stalowy Legion – Stalowy legion to dawni żołnierze Meksykańskich karteli narkotykowych, którzy nagle zostali pozbawieni zarówno wsparcia jak i dowództwa. Przez wiele lat gang tracił na znaczeniu i wszystko wskazywało na to, że zostanie w sposób naturalny wchłonięty przez inne formacje. Do czasu. Obecnie Stalowy Legion to najemnicy od brudnej roboty, ochroniarze, konwojenci, noże (i pistolety) do wynajęcia oraz karki zbierające opłaty za „ochronę” [Wataha kontrolująca gang jest dość eklektyczna ale przewodzi jej Rahu Władających Żelazem, wspierany przez betę, która jest Irraka z Krwawych Szponów].

Sun Yee On (triada Chińska) – tradycyjna i starożytna chińska organizacja przestępcza, ze swoją strukturą, przysięgami i charakterystycznym modus operandi. Chińczycy realizują swoje cele w night City, których nikt do końca nie zna. Najczęściej ich interesy krzyżują się z interesami Piratów i Syndykatu, ale ani jedni ani drudzy nie wiedzą o co tak naprawdę chodzi Azjatom [Wataha kontrolująca Sun Yee On w Night City to mieszanka Łowców w Mroku i Kościanych Cieni].

Syndykat – Syndykat to mafia, znana ze swoich wyczynów w XX wieku i zmuszona przez korporacje do zajęcia się drobnym jak na skalę przekrętów biznesem i szukaniem metod na zemstę na wszechobecnych megakorporacjach, które kontrolują nawet przestępstwo na wielką skale.[ Syndykat został w krótkim czasie przejęty przez przede wszystkich Władców Burz, którzy są zdecydowaną większością watahy]

Żelazne Wilki – Wilki, jak mówi się o nich w Downtown, to bardzo specyficzny gang. To gang, który nie miał być gangiem tylko grupą ludzi, która ma sobie pomagać w coraz parszywych realiach Night City. Gdy wybuchła pierwsza wojna korporacyjna wilki szybko musiały znaleźć swoje miejsce w tej rzeczywistości i grupa szybko zmieniła się w gang. Niestety prze to przywództwo w gangu często przechodziło z rąk do rąk, a z każdą zmianą przywództwa zmieniała się zarówno polityka jak i styl jej prowadzenia. Ostatecznie po szeregu starć i krótkiej acz burzliwej wojnie ze Stalowym Legionem wilki wchłonęły pozostałości Irlandczyków z IRA, a gang okrzepł próbując znaleźć swoje stałe miejsce w obecnej rzeczywistości Night City. [ o tym jaka to wataha, zadecydują gracze :)]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s