Papa Joe

Posted: 7 lutego 2013 by Exerion in Archiwum
Tagi:
Jose Ramon Eduardo Mancia a.k.a. Papa Joe

Papa Joe

Słowo wstępu: Nie ukrywam, że pierwowzorem tej postaci jest znany z GTA Vice City Umberto Robina.

Jedną z niepisanych tradycji/obrzędów związanych z przyjęciem do gangu Wilków nowego członka jest przedstawienie świeżaków Papa Joemu – właścicielowi garkuchni The Kitchen.
Papa Joe, a właściwie Jose Ramon Eduardo Mancia, może być śmiało uznawany za swoistego ojca gangu Wilków, nie przewodzi mu ani nie należy do niego, ale traktuje wszystkich jego członków jako swoje dzieci – Wilki zawsze znajdą u niego coś do zjedzenia.

Dla przyjaciół Papa Joe jest miły i niczym do rany przyłóż ale niedobrze jest mieć w nim wroga. Ma wybuchowy temperament i potrafi siarczyście zakląć. Można też powiedzieć, że jest trochę gburowaty. Papa Joe nie jest typem człowieka, który pozwoli sobie dmuchać w kaszę – zawsze konkretny, bezpośredni i nigdy się nie przymila. Ale za to dobrze gotuje. The Kitchen prowadzi razem z swoimi dwoma synami Pablem i Carlosem, zaś jego żona zajmuje się domem.

Papa Joe zawsze wita osobiście wszystkich członków gangu. Ubrany w biały podkoszulek bez rękawów i brązowe, zamszowe spodnie ukryte pod przepastnym fartuchem, który wiecznie pokryty jest plamami z jedzenia. Silny uścisk dłoni czy poklepanie po plecach od razu zdradza jego zahartowane dłonie. Przyzwyczajony do kuchennych noży, w barowej bijatyce preferuje właśnie ten rodzaj broni – no chyba, że pod ręką jest stołek albo pusta butelka (bardzo ważne: pusta!).
Tutaj pokazuje się kolejna cecha Papy Joego – lubi dobry alkohol i bardzo nie lubi gdy się go marnuje. Chciałbym oczywiście zauważyć, że nie ma problemu z alkoholem.
Warto także nadmienić, iż Jose jest człowiekiem bardzo religijnym (jak każdy Portorykańczyk) i głębokiej wiary, aczkolwiek po za sporych rozmiarów drewnianym krzyżykiem przypiętym do łańcuszka, który wisi mu u szyi, nie manifestuje tego na co dzień.

Pablo i Carlos pomagają mu przy wszystkich czynnościach związanych z lokalem – od sprzątania i zmywania, przez gotowanie i obsługę, aż po zakupy i dostawców.
Jose Mancia przyjechał do Night City około 19 lat temu, wraz z żoną, matką i dwuletnim wówczas Pablem. Wszyscy są emigrantami z Puerto Rico. Matka Jose’ego wkrótce zmarła co mocno go przygnębiło. Rok po śmierci matki, Papa Joe założył The Kitchen a dwa lata później urodził się Carlos. Jose nie ma córek, gdyż kiepski stan zdrowia jego żony nie pozwala jej zajść po raz kolejny w ciążę, mimo tego żadne z nich nie narzeka. Cieszą się protektoratem, jaki roztacza nad nimi gang Wilków z Downtown oraz z klientów, którzy licznie przychodzą do jego lokalu.

Jose na pierwszy rzut oka nie wydaje się być miłym człowiekiem, ale nie jest osobą, która szuka sobie wrogów. Krótka rozmowa wystarczy, żeby poznać jego prawdziwą naturę co zazwyczaj wystarcza do polubienia go. Jego poorana zmarszczkami i bliznami twarz sprawia wrażenie bardzo surowej. Długie czarne włosy poprzetykane siwymi pasemkami trzyma spięte w kucyk. Usta okolone „zwisającymi” wąsami uśmiechają się tylko do przyjaciół. Dla nieznajomych przybierają formę prostej kreski, którą uzupełnia surowe spojrzenie brązowych oczu. W The Kitchen zawsze można usłyszeć jego zachrypnięty głos, który przebija się ponad gwarę.

Papa Joe nie jest młody – ma 52 lata, żonę, dwóch synów, knajpę, spory brzuszek i psa Tico – 9 letniego owczarka niemieckiego, który swoją leniwością przypomina wieczną sjestę. To oczywiste więc, że worki pod oczami i siwizna we włosach jest już widoczna. Ale miej się na baczności, pustymi butelkami i stołkami barowymi posługuje się równie sprawnie co sarkazmem i ciętą ripostą.

Atrybuty Umysłowe: Inteligencja 3, Czujność 3, Determinacja 2
Atrybuty Fizyczne: Siła 3, Zręczność 2, Wytrzymałość 3
Atrybuty Społeczne: Prezencja 1, Manipulacja 1, Opanowanie 3

Umiejętności Umysłowe: Rzemiosło 3 (Gotowanie), Medycyna 1 (Meksykańska Medycyna Naturalna), Okultyzm 2 (Anioły, Demony)
Umiejętności Fizyczne: Bijatyka 2 (Bójki Barowe), Prowadzenie 1, Przetrwanie 1, Broń Biała 2 (Noże, Broń improwizowana)
Umiejętności Społeczne: Zastraszanie 4, Empatia 2, Perswazja 1

Atuty: Status – Wilki 1

Siła Woli: 7
Moralność: 6
Cnota: Hojność
Skaza: Gniew
Zdrowie: 8
Inicjatywa: 9
Obrona: 6
Szybkość: 6

Źródła grafik:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s