Bar Chiński ‚Sang’

Posted: 13 stycznia 2013 by Qendi in Downtown, Miejsca, NPC
Tagi: , , ,

Zjeść, lepiej lub gorzej, można w wielu miejscach Night City. Jednak w okolicy Downtown wszyscy znają ‚chińczyka’, jak popularnie mówi się o tym miejscu. Jest to melina położona na granicy terytorium wilków i Chinatown, na piętrze magazynu zajętego przez ćpunów i squatterów.

Kto nie wie, jak tam trafić, pewnie nigdy się tam nie dostanie, bo wejście do knajpy jest niemal ukryte za stertą koszy, pudeł i całą masą śmiecia, w których nie chcą mieszkać nawet lokalne koty i psy. Zresztą w okolicy i tak nie plączą się żadne bezdomne zwierzęta. Jakby tego było mało, nie jest to jeszcze wejście do chińczyka, ale jedynie początek schodów przeciwpożarowych, które prowadzą do ukrytego na wysokości drugiego piętra lokalu.

chińczykWnętrze lokalu jest mniej-więcej tak samo obskurne jak cała reszta magazynu i składa się z aż dwóch pomieszczeń. W większym ustawiono kilka zdobycznych – Bóg wie skąd – stołów i krzeseł, ladę barową, oraz ukrytą za kotarą kuchnię, gdzie przyrządzane są lokalne ‚specjały’, i których lista została napisana markerem na jednej ze ścian.

Drugie pomieszczenie, oddzielone kotarą, to ‚sala prywatna’ gdzie można we względnym spokoju porozmawiać o interesach. Oczywiście po uiszczeniu stosownej opłaty właścicielowi lokalu.


Właścicielem (i jedynym pracownikiem baru) jest stary Azjata, którego znajomość angielskiego jest w najlepszym wypadku znikoma i ogranicza się do stwierdzeń nie trudniejszych niż: „Kuućak? taaak… ostri!’

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s