Studio Tatuażu ‚Night Ink’

Posted: 7 stycznia 2013 by Exerion in Downtown, Miejsca
Tagi: , , ,
Night Ink Logo

Night Ink Logo

Night Ink – salon tatuażu należący do Mad Doga

Lokal położony jest w samym środku terytorium Wilków. Niewielki rozmiarami, mieści się na parterze kamienicy. Ogromne okno frontowe opatrzone dużym niebiesko-czerwonym neonem z napisem „Night Ink” oraz kałamarzem z piórem  ukazuje prawie całe wnętrze. Salon działa od około 12 lat, kiedy to Mad Dog wytatuował swojego pierwszego klienta. Poprzednim właścicielem lokalu był jakiś hindus, który prowadził w nim coś na kształt sklepu (chociaż określenie sklep to przesada skoro asortyment bardziej przypominał wysypisko śmieci), jednak z powodu obecności gangów i zamieszek, które miały tendencje do nagłego wybuchania, nie wytrzymał zbyt długo i postanowił się wycofać z tego miejsca, co stworzyło okazję do powstania salonu.

Przeszklone drzwi prowadzą prosto na wysiedzianą kanapę z czarnej skóry. Po lewej stronie, w miejscu gdzie kończy się witryna zakładu, zaczyna się kontuar. To długa przeszklona gablota, w której widnieją narysowane na kartkach wzory tatuaży. Na ladzie leżą jeszcze dwa-trzy albumy z kolejnymi szkicami (Podobno gdzieś w zakładzie Mad Dog trzyma album ze specjalnymi wzorami tylko dla wybranych).
Za podstawę kontuaru służy dosyć sporych rozmiarów terrarium, w którym Mad Dog trzyma swojego ulubionego węża – Setha. Seth jest czterometrowej długości Pytonem Tygrysim, którego Mad Dog kupił jakies 3 lata temu. Właściwie słowo „kupił” jest tutaj dużą dozą przesady, bo owszem doszło do transakcji, ale przepływu pieniędzy ciężko tam było się doszukać.
Po poczekalni plącze się także Sully – 2 letni doberman Mad Doga, który pomaga pilnować porządku. Ma ona dziwny zwyczaj skakać nie do gardła, a do krocza napastnika. Mad Dog co prawda zaprzecza, jakoby ją tak trenował, ale na odruch autonomiczny to raczej nie wygląda.

Night Ink fototapeta z poczekalni

Night Ink – fototapeta z poczekalni

Ściany pokryte są ciemną fototapetą, która przedstawia nocne niebo.
W rogu, gdzie znajduje się kanapa, pod sufitem na tapecie znajduje się jasny księżyc częściowo ukryty za chmurami, który ciemno-niebieską poświatę. W niektórych miejscach przywieszone są na ścianach zdjęcia Mad Doga i jego klientów, kilka najlepszych prac, płyty winylowe oraz gitara elektryczna.
Podłogę pokrywa czarna wykładzina, na środku której widnieje olbrzymia głowa wilka trzymającego w pysku kałamarz z piórem – symbol „Night Ink”. W czarnym podwieszanym suficie znajduje się kilka świetlików dających jasne i przyjemne swiatło.
W całej poczekalni słychać dobry, klasyczny Rock, który rozbrzmiewa z głośników wbudowanych w kontuar.
Roztacza się tutaj zapach whiskey oraz dymu tytoniowego, który spowija poczekalnię rzadką mgiełką.

Kolejne drzwi, na wysokości kontuaru, prowadzą do drugiego pomieszczenia na środku, którego znajduje się duży, zwrócony „twarzą” do wejścia fotel dentystyczny, na którym leża „ofiary” tatuażysty podczas procederu tatuowania. Obok fotela znajduje się niewielki obrotowy stołek, na którym siedzi Mad Dog, lub ktoś inny, kto akurat znęca się nad pacjentem z fotela. W rogu za stołkiem i fotelem wstawiony jest duży narożny blat, na którym znajdują się wszelkiego rodzaju przyrządy do tatuowania, farby, środki do dezynfekcji i przybory do golenia.
Na ścianie na wprost fotela wisi duże lustro. Oprócz tego, tak jak w poczekalni, jest wiele zdjęć. U sufitu wisza dwie lampy jarzeniowe.
W tym pomieszczeniu podloga wylozona jest brązowymi płytkami, a sciany pomalowane są na krwistą czerwień. Jest tutaj o wiele jasniej niż w poczekalni ale wciąż słychać muzykę. W powietrzu unosi się zapach srodków czystości, Mad Dog jest bardzo wrażliwy na tym punkcie, nie chce – jak twiedzi – dopuścić do sytuacji, w której jego klient zarazi się czymś albo dojdzie do jakiegoś zakażenia. To bardzo drażliwy temat.

Na przeciwko drzwi wejściowych znajdują się następne – prowadzace do magazynku, gdzie trzymane są wszelakie zapasy jakichkolwiek środków potrzebnych w studiu (w tym alkoholu). Oprócz dużej ilości regałów, szafek, blatów tudzież pułek wypełnionych pudełkami, butelkami i opakowaniami jedynym obiektem w tym pokoju jest smętnie dyndająca u sufitu żarówka.

Źródła grafik:

Reklamy
Komentarze
  1. […] od najniższego rangą gangera po sam szczyt dowodzenia. Od dwunastu lat prowadzi studio tatuażu Night Ink. Doug jest opanowanym człowiekiem z poczuciem humoru. Lubi klasyczny rock i wciąż posiada sporo […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s